• 12 czerwca 2016
  • 22 czerwca 2016
  • wyświetleń: 7732

Zawody Sportowo-Pożarnicze na stadionie MOSiRu - wideo

W sobotę 18 czerwca na stadionie sportowym MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach zorganizował kolejne, XXXVI Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice.

Zawody odbyły się pod patronatem i zarazem o Puchar przechodni Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Gospodarzem oraz głównym organizatorem tegorocznych zawodów była OSP Dziedzice.

Zawody rozgrywano w 3 grupach wiekowych:
  • Grupa MDP chłopców
  • Grupa chłopców w wieku 16-18 lat
  • Grupa A seniorów mężczyzn

Drużyny walczyły o puchar przechodni Burmistrza Czechowic-Dziedzic, za najlepszy czas osiągnięty w ćwiczeniu bojowym - w grupie A seniorów mężczyzn oraz o najlepsze miejsce w łącznej klasyfikacji, za wyniki osiągnięte w biegu sztafety pożarniczej oraz wykonanym ćwiczeniu bojowym - wszystkie drużyny, każda w swojej kategorii.

W zawodach wzięły udział:
  • 3 drużyny MDP chłopców: OSP Zabrzeg, OSP Bronów i OSP Ligota
  • 1 drużyna chłopców w wieku 16-18 lat: OSP Dziedzice
  • 6 męskich drużyn seniorów: OSP Zabrzeg, OSP Bronów, OSP Czechowice-oddział I, OSP Czechowice-oddział II, OSP Ligota i OSP Dziedzice

Zawody sędziowała komisja sędziowska, powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej pod przewodnictwem sędziego głównego bryg. Grzegorza Piestraka, dowódcy JRG nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, a funkcję Kierownika Zawodów pełnił Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Zawody otworzył wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski.

Drużyny startowały w kolejności: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, chłopcy w wieku 16-18 lat i drużyny męskie seniorów, w pierwszej kolejności wykonując kolejno drużynami sztafetę pożarniczą a następnie ćwiczenie bojowe.

Po zaciętej, wyrównanej oraz sportowej rywalizacji pierwsze miejsce w głównej punktacji grupy A seniorów mężczyzn z łącznym wynikiem 114,1 sek. zajęła i również zdobyła puchar przechodni Burmistrza za najlepszy wynik 46,2 sek. w ćwiczeniu bojowym drużyna OSP Bronów. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Zabrzeg z czasem 118,0 sek., a trzecie miejsce z czasem 118,2 sek. wywalczyła drużyna OSP Czechowice-Oddział I. Zwycięzców dekorował Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, będący jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.