• 7 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2188

Zawodnicy z Pszczyny zdominowali turniej rankingowy PZT

Materiał partnera:

Zawodnicy Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie zdominowali turniej rankingowy PZT w Pszczynie.

Zawodnicy z Pszczyny zdominowali turniej rankingowy Polskiego Związku Tenisowego · fot. SCT

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy SCT Pszczyna podczas rozgrywanego w ostatni weekend turnieju punktowego Polskiego Związku Tenisowego w Pszczynie. Nasza wschodząca gwiazda - Maria Andreou nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła w turnieju singlistek, wygrywając w finale z Klaudią Owcarz ze Szczawna-Zdroju: 6:3, 6:4.

Antoni Pękała zdobył podwójne wicemistrzostwo awansując do finałów gry singlowej i pojedynczej. W finale singla uległ nieznacznie po bardzo wyrównanych pojedynku Ukraińskiemu zawodnikowi Wasylowi Makarenko (3:6,4:6), w grze deblowej również zwycięstwo było "o włos", nasi zawodnicy ulegli gościom z Ukrainy 5:7, 3:6.

Franciszek Pękała oraz Bartosz Miszczak zdobyli III miejsce w singlu oraz w grze deblowej. Zosia Dobija zdobyła III miejsce w turnieju singlowym. Julia Molenda osiągnęła ćwierćfinał w rywalizacji singlistek.

Cieszy wysoka forma naszych zawodników oraz ich znakomita postawa. Wielkie brawa dla młodych tenisistów, ich rodziców oraz kadry szkoleniowej Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie: Piotr Słotwiński, Mateusz Piotrowski, Tomasz Bałuch, Andrzej Mazur, Michał Nowicki, Sławosz Pękała, Grzegorz Galus, Arkadiusz Frączyk, Szymon Wieczorek.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj