Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 6 września 2019
  • wczoraj, 06:20
  • wyświetleń: 2087

XII Familiada osiedlowa na Tomaszówce

Za nami:

14 września od godz. 10 na MOSiR-ku (ul. Legionów 145, z boku kąpieliska) odbędzie się tradycyjna, XII już Familiada Osiedla Tomaszówka.

W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zlokalizowanych na terenie osiedla. Nie będzie to już - jak to miało miejsce dotąd - wyłącznie siatkarska impreza, choć zawody siatkarskie będą tradycyjnie jej głównym punktem programu.

Zarząd Osiedla Tomaszówka zaprasza amatorskie drużyny z osiedla - zgłoszeń drużyn 2-5 osobowych można dokonywać pod numer telefonu 506 762 464. Start zawodów o godzinie 10.

Ponadto, organizatorzy zaproponują mieszkańcom osiedla liczne atrakcje, gry i zabawy dla dzieci, a także nową, rodzinną zabawę - Rajd "Poznajemy Tomaszówkę i okolice", z cyklu rajdów "Poznajemy Naszą Gminę" organizowanych przez wiele lat dla uczniów czechowickich szkół. Tym razem, jest to impreza skierowana do całych rodzin i nie tylko - wziąć udział w niej mogą dowolnie zestawione, kilkuosobowe zespoły, a celem wspólnej zabawy jest poszerzenie wiedzy o osiedlu i gminie. Jest to połączenie rajdu na orientację z testem wiedzy (z pytaniami tzw. zadaniowymi, dotyczącymi znajomości terenu na trasie rajdu oraz gminy, w tym jej historii), a zwycięzcami będą... wszyscy! W rajdzie można wziąć udział zarówno pieszo (także w formule tzw. nordic walking), jak i np. na rowerze - nie czas pokonania trasy będzie istotny ale odnalezienie określonym punktów terenowych, prawidłowe odpowiedzi na pytania i - przede wszystkim - dobra zabawa! Zapisy na rajd odbywają się pod numerem telefonu 501 868 896.

Przez cały czas trwania imprezy otwarty będzie punkt gastronomiczny, a uczestnicy zawodów i rajdu otrzymają posiłek. Dla zwycięzców zawodów ufundowane zostały puchary i medale, a dla rajdowców - gry o mieście.

Tradycyjnie, Patronem Honorowym Familiady Osiedla Tomaszówka jest Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Zapraszamy mieszkańców osiedla do wspólnego kibicowania, uczestnictwa w konkursach, grach i zabawach przy poczęstunku.

Tomaszówka

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA